Agregátor obsahu

Zpět Kraj opraví silnice v okolí Líšnice a Klínce

Silniční síť v okolí Líšnice a Klínce dozná v příštím roce výrazné proměny. Kraj má v plánu rekonstrukce za zhruba sto milionů korun. Radní na svém dnešním zasedání schválili firmu, která zvítězila ve dvojici výběrových řízeních. Se stavbami se začne v příštím roce, hotovo bude po pěti, res. sedmi měsících.

Radní na svém dnešním zasedání schválili výběr firmy, která opraví silnice v mezi exitem 14 dálnice D4 a Líšnici či mezi Jílovištěm, Klíncem a Líšnicí. Konkrétně jde o komunikace III/0042 a III/1025. „Na rekonstrukce jsme vyhlásili dvě veřejné zakázky, přičemž jedna řeší silnici od dálničního sjezdu k Líšnici, průtah a výstavbu chodníků v obci, druhá pak úseky od křižovatky se silnicí III/11512 u podjezdu pod dálnicí D4 včetně křižovatky, ke křižovatce v Klínci. Dále je součástí stavby rekonstrukce silnice III/0042 z Klínce až ke golfovému areálu v Líšnici,“ vysvětluje Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy a pokračuje: „Na radě jsme, kromě jiného, vzali na vědomí důvodové zprávy a patřičné protokoly a schválili dodavatele staveb. Tím bude v obou případech firma Silnice Group.“

Krajská správa a údržba silnic se stavbou začne v příštím roce, hotovo by mělo být, v případě silnice od dálnice k Líšnici a v obci samotné, do sedmi měsíců od předání stavby. Jde o úsek dlouhý necelé dva kilometry. Další úseky by měly být hotové zhruba do pěti měsíců – i tady hovoříme o zhruba dvou kilometrech rekonstruovaných silnic.

Komunikace jsou ve špatném technickém stavu. Vykazují spoustu trhlin, jsou plné záplat či deformací. Při rekonstrukci silnic stavební firma sanuje konstrukční vrstvy, položí nový kryt a následně obnoví dopravního značení. V Líšnici a okolí je v plánu i výstavba zhruba necelého kilometru chodníků, instalace dopravního značení, rekonstrukce propustků a odvodnění a výstavba dešťové kanalizace a výsadba zeleně.

Obě zakázky vyjdou na necelých 100 milionů korun, zaplatí je Státní fond dopravní infrastruktury.


© ilustrační foto Google maps

Naše projekty

Agregátor obsahu

Bezpečný středočeský kraj  

 

Pohodlné čtení čtvrtletníku Středočech  

logo projektu fandimat  

 

Agregátor obsahu

Videa z kraje

Krajský geoportál nabídne informace o silnicích
Práce na mostu v Sázavě pokračuje dle plánu
U Neratovic pokračuje oprava silnice
Cestující v kraji mohou využívat deseti měsíční kupóny
Kulturní léto Středočeského kraje je v plném proudu
Britský velvyslanec navštívil Hrabalovo Kersko
344.díl, Středočeské noviny, 30.10.2023

Úřední hodiny pro veřejnost

Po, St:
8:00-17:00
Út, Čt:
8:00-15:00
Pá:
8:00-13:00