Agregátor obsahu
Zpět Město Kutná Hora ve spolupráci s IDSK modernizuje autobusové zastávky
Vedení města Kutná Hora si uvědomuje důležitost a význam autobusových zastávek pro celkovou spokojenost cestujících se službami systému PID ve Středočeském kraji a věnuje jim pozornost, kterou si oprávněně zaslouží. V loňském roce Kutná Hora oslovila IDSK s žádostí o pasport zastávek na území města, jehož cílem bylo zvýšit komfort, bezpečnost a celkovou úroveň veřejné dopravy ve městě jak pro jeho občany, tak i pro stále rostoucí počet turistů, kteří pro návštěvu města využívají veřejnou dopravu. Výsledkem pasportu bylo několik návrhů na drobnou a finančně nenáročnou úpravu vybraných zastávek, jež však významným způsobem zvyšují jejich bezpečnost i užitnou a estetickou hodnotu.
V letošním roce byla v úzké spolupráci města, IDSK, Policie ČR i místních obyvatel realizována úprava vodorovného dopravního značení vybraných zastávek v Masarykově a Vítězné ulici, centru města, Malíně a na Karlově. Tato úprava přinesla zejména omezení nežádoucího parkování osobních automobilů v zastávkových zálivech, čímž se konečně podařilo zajistit autobusům PID bezkolizní zajíždění přímo k zastávkové hraně a umožnit tak hlavně osobám se sníženou schopností pohybu a orientace (ale i např. rodičům s kočárky) skutečně bezbariérové cestování.
„ Rád bych touto cestou poděkoval těm, kteří se na úpravách podíleli, tedy zejména vedení města Kutná Hora v čele s panem starostou Seifertem za podporu projektu, dále odboru dopravy a silničního hospodářství za administrativní zpracování úprav zastávek, dopravnímu koordinátorovi města panu Radimu Fedorovičovi za pomoc s výběrem vhodných zastávek, poručíkovi Zdeňku Žákovi za cenné rady z oblasti bezpečnosti silničního provozu a v neposlední řadě i naším specialistům za odbornou přípravu celého projektu,“ uvedl Zdeněk Šponar, ředitel IDSK.
Projekt vylepšení autobusových zastávek není pouze technickou záležitostí, ale i výrazem závazku města Kutná Hora k udržitelnosti a kvalitě života jeho občanů. Věříme, že investice do veřejné dopravy přispívají k vytváření udržitelného městského prostředí, které podporuje ekologičtější formy dopravy a snižuje emisní zatížení, což je něco, co si město, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, rozhodně zaslouží.
(foto č. 1): Před úpravou vodorovného značení často docházelo k parkování osobních aut v autobusových zálivech, což autobusům znemožňovalo do zastávky řádně vjet a cestující tak byli nuceni vystupovat přímo do vozovky. To už je dnes naštěstí minulostí – viz foto č. 2 a 3)
foto 1
foto 2
foto 3
Naše projekty
Portály, které by vás mohly zajímat
Středočeské inovační centrum
Podpora inovací a podnikání
Středočeský platební portál
Snadné placení poplatků obcím a spolkům
Participativní rozpočet pro obce
Obecní participativní rozpočet snadno a přehledně
Bezpečný Středočeský kraj
Aktuální bezpečnostní situace v kraji
Portál krizového řízení
Středočeská centrála cestovního ruchu
Kam vyrazit ve středních Čechách
Integrovaná doprava Středočeského kraje
Informace o veřejné dopravě Středočeského kraje.
Vzdělávací institut Středočeského kraje
Vzdělávací institut Středočeského kraje
Portál příspěvkových organizací
Portál pro příspěvkové organizace
Dopravní portál
Veřejné zakázky
Přehled uveřejněných veřejných zakázek, jejichž zadavatelem je Středočeský kraj
FandiMat - aplikace materiální pomoci
Mapa, ve které můžete získat i nabídnout pomoc ve Středočeském kraji