Agregátor obsahu

Zpět Projekt obědy do škol pokračuje i v příštím školním roce. Díky němu se daří zajistit stravování více než tisícovce středočeských dětí

I v příštím školním roce se Středočeský kraj zapojí do projektu „Obědy do škol“. Díky projektu se daří zabezpečit bezplatné školní stravování pro děti ve věku od 2 do 26 let, které pocházejí z nízkopříjmových rodin. Radní na dnešním zasedání doporučili Zastupitelstvu schválit poskytnutí finančních prostředků ve výši 15,3 milionu korun.

Školy a školská zařízení, které se chtěly do projekty „Obědy do škol“ zapojit, podávaly žádosti od 9.května do 22.května 2024. Podmínky splnilo 114 žádostí v celkové hodnotě přesahující 15,3 milionu korun.  „Díky navýšení alokace o 2,7 milionu korun podpoříme všechny schválené žádosti škol z řad našich příspěvkových organizací, ale i těch, které kraj nezřizuje,“ doplnil Michael Kašpar, náměstek hejtmanky pro oblast financí a dotací.

Nárok na bezplatné stravování mají děti ve věku 2–26 let, které jsou zapojeny do předškolního vzdělávání (mateřská škola) nebo jsou žáky/studenty základních škol či víceletých gymnázií, středních škol (SOŠ, SOU), vč. speciálních, kombinovaných či konzervatoří nebo navštěvují domovy mládeže a internátní zařízení, a zároveň jejich rodina pobírá dávky pomoci v hmotné nouzi anebo se ocitla v nepříznivé finanční situaci.  Díky projektu dochází ke zlepšování podmínek pro řádný průběh školní docházky žáku a žáky a snižuje se riziko případného sociálního vyloučení. 

Naše projekty

Agregátor obsahu

Bezpečný středočeský kraj  

 

Pohodlné čtení čtvrtletníku Středočech  

logo projektu fandimat  

 

Konference  

Agregátor obsahu

Videa z kraje

Krajský geoportál nabídne informace o silnicích
Práce na mostu v Sázavě pokračuje dle plánu
U Neratovic pokračuje oprava silnice
Cestující v kraji mohou využívat deseti měsíční kupóny
Kulturní léto Středočeského kraje je v plném proudu
Britský velvyslanec navštívil Hrabalovo Kersko
344.díl, Středočeské noviny, 30.10.2023

Úřední hodiny pro veřejnost

Po, St:
8:00-17:00
Út, Čt:
8:00-15:00
Pá:
8:00-13:00