Agregátor obsahu

Zpět Rozehrajte to s námi aneb #stredoceskekulturnileto 2023

Středočeské kulturní léto i v letošním roce nabídne divákům pestré spektrum kulturních zážitků umocněných nevšedními lokacemi hradů, zámků, historických vil, či skanzenů. Cyklus hudebních a divadelních představení zahájí 15. června hudební komedie Figaro v zahradách zámku Středočeského muzea v Roztokách u Prahy. Celkem proběhne 42 akcí na 21 místech Středočeského kraje. Kulturní akce potrvají do konce září tohoto roku.

Letošní akce Středočeského kulturního léta navazují na úspěšné předchozí ročníky. Radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda představuje stálice i novinky letošního roku: „ V letošním roce byl program sestaven z podnětů jednotlivých příspěvkových organizací, které vycházely ze zkušeností z předchozích let. A diváci si opravdu mají z čeho vybírat! Kromě divácky nejúspěšnějších představení, jako například opera Rusalka v lokacích nádherného parku u Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě se mohou diváci těšit i na několik novinek. Připravena jsou například speciální divadelní představení pro děti, filmové fanoušky pro změnu potěší varianty letního kina v úchvatných prostorách hradních nádvoří či zahrad. A připravena jsou i speciální představení, například na nádvoří Středočeské vědecké knihovny v Kladně budou moci diváci zhlédnout vystoupení performativní autorské poezie, tzv. Slam Poetry. Opravdu je na co se těšit!

Již tradičně si všechna divadelní, hudební i ostatní vystoupení budou moci diváci užít v nádherných venkovních kulisách hradů a zámků, v zahradách, parcích či v areálech historických skanzenů. „ Středočeské kulturní léto má „do děje“ vtáhnout všechny diváky, pobavit je a dopřát jim nevšední kulturní zážitek. Zároveň chceme diváky pozvat na místa, na která by se jinak nevydali, a možná se kromě kulturního zážitku, nechají zlákat i k poznávání dalších krás středních Čech,“ uvádí radní Švenda.  Kompletní program, ale například i tipy na výlety v lokalitách, kde se kulturní události konají, jsou přehledně umístěné na stránkách www.stredoceskekulturnileto.cz. Informace naleznou zájemci také na facebookové stránce

Středočeský kraj připravuje pro návštěvníky opět zábavné kvízy a soutěže. Sledujte naše sociální sítě facebook a Instagram , ať vám nic neunikne. Těšíme se na vás na akcích kulturního léta nebo i jinde ve Středočeském kraji. A nezapomeňte se s námi podělit o své zážitky a fotografie z vašich výletů. Přejeme vám krásné léto plné nevšedních zážitků!

                                      #stredoceskékulturnileto  #rozehrajtetosnami